FAQ - často kladené otázky

Odsávačka funguje, ale neodsává rýmu

Tento problém může nastat při hustší rýmě, nebo při rýmě v zadních částech nosních dýchacích cest. V těchto případech je potřeba použít před odsáváním nosní odsávačkou Cleanoz nosní kapky nebo roztok vhodný pro dítě a zakoupený v lékárně nejlépe po poradě s lékařem nebo lékarníkem, který doporučí vhodné kapky nebo roztok. Po aplikaci doporučených kapek nebo roztoku se rýma začne uvolňovat a lze ji efektivně odsát nosní odsávačkou Cleanoz. Tento způsob je mnohem příznivější a jemnější pro dítě než odsávání bez aplikace kapek nebo roztoku jinýmy odsávačkami. V případě zánětu, infekce, krvácení nebo podráždění sliznice nosu konzultujte použití nosní odsávačky Cleanoz s lékařem! V těchto případech lékař může doporučit aplikaci vhodných kapek nebo roztoku pro jemnější odsávání nebo doporučí omezit či zcela přestat používat po dobu léčby nosní odsávačku Cleanoz.

Musí se měnit výměnné nástavce po každém odsávání?

Unikátní výměnné nástavce nosní odsávačky Cleanoz jsou navrženy, aby nedocházelo ke kontaminaci vnitřního prostoru odsávačky Cleanoz a aby odsávání bylo hygienické bez nutnosti mytí či proplachování. Výměnné nástavce se dají použít opakovaně za předpokladu, že po odsávání budou několikrát propláchnuty čistou vodou (postup je uveden v návodu k použití) a vnější povrch nástavce bude očištěn a otřen. Takto lze nástavec používat cca polovinu dne. Pro zajištění hygienického odsávání s eliminací rizika zpětného přenosu možných infekcí zpět na dítě je nutné ráno použít nový nástavec.

V čem se liší odsávačka Cleanoz od jiných odsávaček?

Nosní odsávačka Cleanoz je navržena tak, aby odsávání bylo:

hygienické - nedochází ke kontaminaci vnitřního prostoru odsávačky, která se proto nemusí nijak čistit a díky výměnným nástavcům se eliminuje riziko zpětného přenosu infekce na dítě při dalším použití. Zároveň nabízí možnost hygienického odsávání dalšího dítěte pouhou výměnou nástavce.

bezpečné - unikátní výměnné nástavce jsou navrženy tak, aby při odsávání nedošlo k poranění citlivé nosní sliznice

jemné a příjemné - tvar nosní odsávačky Cleanoz je navržen nejen proto, aby se dobře držela při odsávání, ale tento tvar a modrá barva pomáhá uklidnit a novodit příjemný a bezpečný pocit v dítěti před odsáváním. Výrobce doporučuje před prvním použitím umožnit dítěti bližší kontakt s odsávačku, aby si ji prohlédlo či osahalo a ztratilo pocit strachu z něčeho neznámého.